Iz medija

Nakon premijera, i ministrica Obuljen skandalozno napala medije: 'Vi ste onkraj zakona, uzimate si za pravo da nas pitate o bilo čemu'

10.01.2024.
Link na članak

Premijer Andrej Plenković jučer je na konferenciji za medije izjavio da je N1 televizija u Hrvatskoj “polulegalno”. Tomu je prethodilo pitanje novinarke N1 o izjavi koju je bivši državni odvjetnik i nekadašnji predsjednik Vrhovnog suda Krunislav Olujić jučer dao upravo na toj televiziji. Novinari su danas pitali ministricu kulture i medija, Ninu Obuljen Koržinek, kako komentira tu premijerovu izjavu.

“Vi niste televizijska kuća u Hrvatskoj. Vi kao novinar N1 biste trebali znati da ste produkcijska kuća u Hrvatskoj, a kao medij ste registrirani u Luksemburgu. Dakle, vi u vašem pitanju ne znate da niste televizijska kuća. Vaše poslovanje je legalno. Vi potpuno legalno u Hrvatskoj emitirate putem kabela, satelita ili interneta. Ono na što se odnosio komentar je da u Hrvatskoj ne djelujete sukladno hrvatskim medijskim zakonima i mi ne znamo imate li statut medija… Sve je to legalno, ali važno je da bude transparentno”, rekla je novinaru N1 televizije.

Cijeli tekst možete pročitati na telegram.hr.