Francuz, koji je u međuvremenu dobio i srbijansko državljanstvo, među ostalim je poznat i kao direktor fondacije Solidarnost za Kosovo osnovane 2004. godine, koja osigurava humanitarnu pomoć za srpske enklave. Nakon objave teksta lavinu ozbiljnih prijetnji i gnjusnih uvreda pokrenuo je Dragoslav Bokan, osnivač zloglasne srpske paravojne postrojbe "Beli orlovi", koja je počinila ratne zločine na području Hrvatske i Bosne Hercegovine. Svojim objavama na društvenim mrežama, kojima je praktički nacrtao metu na čelu našoj kolegici, Bokan među ostalim svojim pristašama poručuje: „Zauvek zapamtite njezino lice i nemojte joj dozvoliti da glumi Srpkinju posle ovoga. Ona je naš neprijatelj, izrod i izdajnik, onaj najbedniji – što za šaku kuna radi sve što joj kažu, u svim pozama i kad god se ćefne njenim gazdama iz šahovničarske kvazi države". "Kurvetino ustaška" samo je jedna u nizu poruka koje je nakon toga na društvenim mrežama primila naša kolegica, kojoj HND daje punu podršku.
U kampanju protiv kolegice Kožul i tjednika Novosti uključile su se i beogradske Večernje novosti sramotnim huškačkim tekstom pod naslovom "Ima li Srba u SNV-u" autora Filipa Rodića u kojem se među ostalim optužuje Novosti da su glasilo hrvatskih ekstremista, a ne srpskog naroda, dok je vrhunac ovog pamfleta to što se Novostima zamjera da koriste hrvatski pravopis i stav kako je „Vukovar najveća hrvatska luka na Dunavu“. Novinarki Anji Kožul spočitava se da je "pored svih zala koja se dešavaju Srbima u Hrvatskoj imenovanje Arnauda Gouillona problem".
Da kampanja poprimi još šire i opasnije razmjere, pobrinuo se i tabloid Kurir, koji je također kritizirao objavu teksta o Gouillonu, inače miljeniku srbijanskih vlasti i brojnih tamošnjih medija.
HND najoštrije osuđuje ovu huškačku kampanju i poziva hrvatske institucije da reagiraju. Također, o ovom će napadu izvijestiti Europsku federaciju novinara.
Za Izvršni odbor Hrvatskog novinarskog društva
Hrvoje Zovko, predsjednik Hrvatskog novinarskog društva